Betty Boop kimdir?

   BETTY BOOP

 

Betty Boop, Talkartoon ve Betty Boop çizgi film serisindeki karakterin adıdır.Dave ve Max Fleischer'in yarattığı dünyaca ünlü Betty Boop, çizgi tarihin en seksi kadınlarından biridir.1930'ların başında Köpek Bimbo'nun aşkı olarak yaratılan Betty, Bimbo'dan daha fazla sevilerek ana karakterlerden biri haline geldi.

 

Zaman içinde, popülerliğinin de artmasıyla birlikte, bir dizi değişim geçirdi. Köpeksi özelliklerini yitirerek, hepimizin tanıdığı şirin ve seksi Betty Boop oldu.

Bir çeşit modayı yansıtan Betty, özellikle tiyatroya giden bayanların giydikleri kıyafetlerde popüler yer tutmaktadır. 1930′ların modası olmasına rağmen bugünde popüler bir kıyafet tarzını yansıtmaktadır.

İnsanlarla ilk kez 8 Ağustos 1930’da efsanevi animatör Max Fleischer’ın tasarımıyla “Dizzy Dishes” da isimsiz bir gece kulübü eğlencesi olarak tanıştı.
Fleischer’ın Paramont için yaptığı, animasyon endüstrisinin ilk konuşan filmi, Betty karakterinin küçük kız sesi masumiyeti, bağımsız hareketleri ve kadınsı cazibesinin oluşturduğu kombinasyon, onun erkeklerce düşlenilen bir karakter ve oyuncu olarak benimsenmesine yol açtı.
Hatta Betty öyle idolleşti ki; Marilyn Monroe ve daha sonraları Madonna da Betty Boop ile bir özdeşleşme arandı. King Features, Betty Boop karakteri için sadece ABD’de 250 firmaya lisans verdi. 1995’den bu yana giderek artan popülaritesi sayesinde Ulusal Film Enstitüsü tarafından korunmaya değer görülen karakterler arasındaki yerini aldı. Betty’nin şimdilerde çok olası bir Broadway sıçraması yapması bekleniyor.
Betty Boop, özellikle de genç ve yetişkin bayanlarda masumiyet ve cazibe gizemini çağrıştırıyor.

 

yazı alıntıdır...

 

 

  Betty Boop ANA SAYFA sına dönmek

için resme tıkla

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !